Cosentino Tasarım Yarışması’nın kazananları açıklandı


Cosentino, dünyanın dört bir yanındaki mimarlık ve tasarım öğrencilerinin yeteneklerini keşfetmeye ve ödüllendirmeye devam ediyor. Cosentino Design Challenge olarak bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Uluslararası Cosentino Tasarım Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Tasarım ve mimarlık kategorilerinde yarışan 350 adaydan kazanan ilk üç kişi 1000 Euro ödül almaya hak kazandı

Kuvars yüzeylerde dünya lideri Cosentino, geleceğin mimarları ve tasarımcılarının yetişmesine imkan tanımak amacıyla gerçekleştirdiği tasarım yarışmasına devam ediyor. Bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen ve Avrupa, Asya, Okyanusya ve Amerika'dan 350 öğrencinin katıldığı Cosentino Tasarım Yarışması’nın kazananları belli oldu.

Ödüller ‘su’ ve ‘enerji’ temasında verildi
Cosentino Design Challenge, tüm dünyadan 29 kurum ve üniversite ile sektör profesyonellerinin destek verdiği Mimarlık ve Tasarım kategorilerinden oluşuyor. Bu yıl yarışma, mimarlık kategorisi öğrencileri için ‘Cosentino ve su’ temasında düzenlenirken tasarım kategorisi öğrencileri için ise ‘Cosentino ve enerji’ temasında ilerledi. 214'ü mimarlık, 136'sı tasarım olmak üzere toplam 350 adayın projesinin değerlendirildiği yarışmada, her iki kategoride de kazanan ilk üç kişi, 1000 Euro ile ödüllendirildi. İkinciliği paylaşan üç projeye de sertifika verildi.

Ayrıntılı bilgiler için, www.cosentinodesignchallenge.org web sitesini ziyaret edebilirsiniz.