PRESS ROOM


Air France’a Skytrax’den 3 ödül birden!

Havacılık Oscar ödülleri olarak bilinen Skytrax 2019 ödüllerinin sahipleri açıklandı. Air France La Première kabini ile Skytrax 2019’dan üç kategoride ödül almaya hak kazandı.

AMAC Aerospace, Basel’de beşinci hangarını inşa ediyor!

AMAC Aerospace, EuroAirport’ta bulunan tesislerine beşinci hangarını inşa ederek Basel’deki genel merkezini büyütmeye devam ediyor.

Burgan Leasing International İstanbul Cup yarışları tamamlandı

Burgan Leasing’in ana sponsorluğunda yapılan TAYK Burgan Leasing Uluslararası İstanbul Cup yarışları 11 – 12 Mayıs 2019 tarihlerinde Caddebostan’da gerçekleşti

CHEP tedarik zincirini verimli hale getiriyor

Yüksek kaliteye sahip ve dayanıklı ekipmanlar sunan CHEP, iş modelini müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına göre uyarlıyor.

Cosentino Tasarım Yarışması’nın kazananları açıklandı

Cosentino, dünyanın dört bir yanındaki mimarlık ve tasarım öğrencilerinin yeteneklerini keşfetmeye ve ödüllendirmeye devam ediyor.

Coşkunöz Holding Alman gazeteci heyetini ağırladı

Coşkunöz Holding, TAYSAD ve İTO iş birliği ile Almanya’nın önde gelen gazetecilerini ve akademisyenlerini ağırladı.

Tesisinizde Lejyonella bakterisine geçit vermeyin!

Otel, hastane, ofis, fabrika gibi yoğun insan kalabalığının bir arada olduğu tesislerde hijyen ve insan sağlığı öncelikli konuların başında geliyor.

Yangına dayanıklı PIR poliüretan sistemler

Flokser Kimya, bina yalıtımında ideal bir kullanım sağlayan, B1 yanmazlık sınıfında geliştirdiği PIR sistemler ile sektörün ihtiyacını karşılıyor.

Elektrik sektörüne kadın ustaların eli değecek

Günsan Elektrik’in erkeklerin ağırlıkta olduğu elektrik sektöründe kadınlar için yeni çalışma alanları yaratmak amacıyla hayata geçirdiği “Hayatı Aydınlatan Kadınlar” projesi ilk mezunlarını verdi.

Türk tescilli helikopterlerle orman yangınları ile mücadele

Türkiye’de ilk kez Türk tescili ile uçuş gerçekleştiren Kamov Ka-32A11BC helikopterleri, yangın söndürme operasyonlarına başladı.

Marmara Bölgesi’nin en fazla ithalat yük elleçleyen limanı

Türkiye’nin önemli liman işletmecileri arasında yer alan Kumport, 2019 yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı.

Madame Coco en beğenilen ve alışveriş yapılan marka oldu

Dünyanın önde gelen araştırma şirketi Nielsen’in hazırladığı 2019 Marka Bilinirlik Araştırması’na göre Madame Coco, Türkiye’de ev tekstili ve dekorasyon alanında ilk akla gelen marka oldu.

Çocukların zeka gelişimini desteklemek için tasarlandı

İnovatif çalışmalarıyla sektörde öne çıkan Muratbey’in Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Teknopark işbirliği ile geliştirdiği mobil oyunu Misto Game, çocuklarda zihinsel becerileri artırıyor.

İstanbul’da her gün 5 bin saç ekimi yapılıyor

İstanbul’da her gün ortalama 5 bin saç ekimi yapılıyor. Saç ekimi yaptırmak için son dönemde özellikle Avrupalılar ülkemize geliyor.

Teknoloji şirketi Osram Ring Automotive’i satın aldı

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Osram, İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu’nun (CMA) onayının ardından 1 Mayıs 2019 tarihi itibariyle Ring Automotive şirketini resmi olarak bünyesine kattı.

Sağlıklı atıştırmalık lezzetle buluştu

Kuruyemiş ve kuru meyve sektörünün öncülerinden Peyman, yeni bir kategoriye giriş yaparak, doğal kuruyemiş ve kuru meyveleri bar formunda tüketicilerle buluşturdu.

700 milyon Euro’luk “Viking Link” projesi

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group, İngiltere ve Danimarka arasındaki ilk denizaltı kablo bağlantısı olan Viking Link projesinin kablo tedarikçisi oldu.

Silikon Vadisi’nde Yeni Elektrikli Araç İnovasyon Merkezi Açıyor

Endüstriyel otomasyon ve bilişim lideri Rockwell Automation, elektrikli otomobil üreticilerinin üretime başlamalarına ve üretimlerini iyileştirmelerine yardım ederek sektörde farklılaşmalarını sağlıyor.

Selpak Deluxe Badem Sütlü Banyo Havlusu

Türkiye’nin lider ve yenilikçi markası Selpak, geliştirdiği en yumuşak kağıt havlu ile cilt temizliğinde yeni bir dönemi başlatıyor.

Skysens iş kazalarına anında müdahale sağlıyor

Her yıl binlerce işçi ölümü gerçekleşiyor. Özellikle açık, geniş ve zorlu alanlarda çalışan işçilerin sağlığı ve güvenliğini takip etmek zorlaşabiliyor.

Softtech kapılarını genç mühendislere açtı!

Türkiye’nin yerel sermayeli en büyük yazılım şirketi Softtech, 2016 yılından bu yana yürüttüğü ‘Yetenek Kuşağı’ programıyla genç mühendislere ve mühendis adaylarına iş imkanı sağlıyor.

Tailwind Havayolları Romanya uçuşlarına başladı

Tailwind Havayolları, 2019 yılı yaz döneminde uçuş gerçekleştirdiği ülke sayısına bir yenisini daha ekledi.

Tatil hazırlıklarınızı Tchibo’da tamamlayın

Tüm yıl heyecanla beklediğiniz ve aylar öncesinden planladığınız tatil dönemi başladı. Deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarırken, yılın yorgunluğunu da bu dönemde geride bırakacaksınız.

Thyssenkrupp Asansör sektör profesyonelleriyle buluştu

Dünyanın en büyük asansör ve yürüyen merdiven şirketlerinden biri olan ve Türkiye’de yatırımlarına devam eden thyssenkrupp Asansör, İstanbul’da sektör profesyonelleriyle buluştu.

Ünlü anneler “Boyasız Şampuan Boyasız Parti” etkinliğinde

Kurulduğu ilk günden bu yana, anneler ve bebekleri için saf içerikli ürünler geliştirmeyi misyon edinen Uni Baby, Sitare Kalyoncu ev sahipliğinde “Boyasız Şampuan Boyasız Yaz” Partisini düzenledi.

İçecek sektöründe robot kullanımı artıyor

İçecek sektöründe robot teknolojisi kullanımına dair örnekler artıyor. Universal Robots’un insanla iş birliğine dayalı cobot’ları çay yapma, bardakları temizleme, içecekleri etiketleme, müşterilere içecek servisi gibi tekrarlanan işleri yaparken, çalışanlar daha katma değerli işlere yönelebiliyor

Hemşire ve ebelerle bir araya geldi

Anne bebek sektörünün önemli yerli üreticilerinden Wee Baby’nin ASEF (Aile Sağlığı Elemanları Federasyonu) ile ortak yürüttüğü Aile Sağlığı Çalışanları Toplantılarının altıncısı İzmir’de gerçekleştirildi.

Yorglass sanayinin devler liginde

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO), Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2018 araştırmasının sonuçları açıklandı.