Coşkunöz Holding Alman gazeteci heyetini ağırladı


Coşkunöz Holding, TAYSAD ve İTO iş birliği ile Almanya’nın önde gelen gazetecilerini ve akademisyenlerini ağırladı. Ziyarete gelen heyet, Coşkunöz Kalıp Makina ve Coşkunöz Metal Form’un üretim aşamalarını izleme imkanı bulurken AR-GE faaliyetleri hakkında da bilgi aldı

Otomotiv, savunma, havacılık, enerji, çevre teknolojileri, bilişim ve lojistik alanlarında toplam 7 sektörde 12 şirketiyle faaliyet gösteren Coşkunöz Holding, 13 Haziran’da Almanya’nın önde gelen gazetecilerinden ve akademisyenlerinden oluşan heyeti misafir etti. Frankfurter Allgemeine Zeitung, NTV, Handelsblatt, Tagesspiegel, Spiegel, Automobilwoche yayınlarından gelen gazeteciler, Coşkunöz Holding ile bağlı şirketlerden Coşkunöz Metal Form ve Coşkunöz Kalıp Makina’nın üretim tesislerini ziyaret etti.

Türkiye’nin ilk AR-GE merkezlerinden birinin güncel teknolojilerini ve mühendislik araçlarını saha turu yaparak görme imkanı bulan misafirler; Coşkunöz Kalıp Makina’nın sahip olduğu yetkinlikleri ve üretim faaliyetlerini dinledi. Programın devamında ise gazeteciler, Coşkunöz Metal Form Üretim Genel Müdür Yardımcısı Hakan İnceler ile birlikte ürünlerin tüm üretim süreçlerini izleyip, otomasyon ve endüstri 4.0 alanında gerçekleştirilen inovatif çalışmalar hakkında bilgi edindi. Katılımcılar, Coşkunöz Holding’in faaliyetleri, 2019 hedef pazarları, yakın zamanda gerçekleştirilen yatırımlar ve Türk teknolojisi hakkında da bilgi edinme fırsatı yakaladı.