Tesisinizde Lejyonella bakterisine geçit vermeyin!


Otel, hastane, ofis, fabrika gibi yoğun insan kalabalığının bir arada olduğu tesislerde hijyen ve insan sağlığı öncelikli konuların başında geliyor. Ancak bu tür büyük komplekslerin klima santralleri, insanda hastalıklara yol açan tehlikeli bir bakteri olarak bilinen Lejyonella bakterisi için en elverişleri ortamları oluşturuyor. Ev dışı tüketim sektöründe işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan Eczacıbaşı Profesyonel, Maratem Fan-Coil tabletleriyle tesislerin bu sorununa mükemmel bir çözüm sunuyor.

İnsanların bir arada ve kalabalık olarak bulunduğu tesis ve binalarda ısıtma, soğutma ve havalandırmayı sağlayan klima santralleri aynı zamanda insanlarda çok tehlikeli hastalıklara yol açabilen Lejyonella bakterisinin üremesi için de en elverişli ortamı oluşturuyor. Lejyonella ile mücadele edebilmek içinse klima santrallerinin periyodik temizlik ve bakım işlemlerinin aksatmadan yapılması gerekiyor. İşletmelerin ihtiyaçlarına yönelik çözüm geliştiren Eczacıbaşı Profesyonel, endüstriyel temizlik ve hijyen markası Maratem’in Fan-Coil ürünü ile bu tür büyük tesisleri ve işletmelerin Lejyonella bakterisi ile mücadelesine önemli bir destek sunuyor.

Lejyonella insanlarda ciddi hastalıklara yol açıyor
Kısa adıyla Lejyonella olarak bilinen Legionella Pneumophila, insanlara zarar veren ve hastalıklara neden olan en önemli aerobik gram negatif patojenik bakterilerden biridir. İçme ve kullanım suyunda, klima santralleri gibi nemli ortamlarda karşılaşılan ve bu tür ortamlarda kolayca üreyen bakteri, insanlarda çok ciddi enfeksiyonlara neden olabiliyor. Erken belirtileri arasında kas ve baş ağrısı, iştah kaybı, yüksek ateş, kuru öksürük, titreme, bulantı ve ishal yer alıyor.

Maratem Fan-Coil tablet ile hijyenik ve sağlıklı ortamlar
Fan-coil ve klima yoğuşma tavalarına, kılıfı ile birlikte yerleştirilerek uygulanan Maratem Fan-Coil tabletleri, işletmelere pek çok avantaj sağlıyor. Fan coil ünitelerinde sudan kaynaklanan kirliliği temizleyen ve düzenli kullanımda kirlilik oluşmasını engelleyen Fan-Coil tablet, kötü kokuların oluşmasını ve tıkanmaları önlüyor. Fan coil ünitelerinde zamanla oluşan birikintiler ısı transferinin de engellenmesine neden olurlar. Birikinti oluşumunu engelleyerek enerji kayıplarını önleyen Fan-Coil tablet, havalandırılan yerde bulunan insanlar için de hem hijyenik bir ortam sağlıyor hem de bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlüyor. Lejyonella bakterisiyle mücadelede işletmelere yardımcı olan Maratem Fan-Coil, kullanım kolaylığı ve süresi ile de işletmelere maliyetlerinde tasarruf sağlıyor.