Kind Und Jugend 2019 Fuarı’nda Natural Biberon Serisine yoğun ilgi


Anneler ve bebekleri için Türkiye’de uluslararası kalite standartlarında üretim yapan Wee Baby, Almanya’da düzenlenen “Kind Und Jugend Fuarı 2019”a katıldı. Avrupa’nın en büyük anne bebek fuarı aynı zamanda dünya çapında en prestijli platformlarından biri olarak nitelendiriliyor. Wee Baby, bu yıl fuarda sergilediği yeni ürünleriyle Türkiye’de uluslararası kalite standartlarında üretim yapan firma olarak dikkat çekti

Dünya çapında anne bebek sektörünün önde gelen firmalarını bir araya getiren “Kind Und Jugend Fuarı”, önemli bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşen fuarda gelişen teknoloji ve değişen trendlerle hızla büyüyen sektördeki tüm yenilikler ziyaretçiler tarafından yakından görüldü.

Ürünleriyle Türkiye’deki kategori liderliğini devam ettiren ve dünya markası olma hedefiyle ilerleyen Wee Baby, fuarda 80 metrekarelik bir alanda 400 ‘ün üzerindeki ürününü sergileme fırsatı buldu. Sergilenen yeni ürünler arasında yer alan bebeklere doğal emme hissi veren Natural Biberon Serisi büyük ilgi gördü.

Türkiye ve Ortadoğu bölgesinde en büyük anne bebek ürünleri üreticisi olduklarını ifade eden Burda Bebek Genel Müdürü Zeki Armağan, “Fuarda, her geçen yıl Türkiye’den daha fazla katılım oluyor. Bu yıl da en fazla ilgi gören markalar arasındaydık. Yerli üretimle Avrupa kalite standartlarında üretim yapıyor olmamız bu ilgide önemli bir rol oynuyor. Özellikle yeni ürünlerimizin ilgiyle karşılanması heyecan verici. Kaliteli ve nitelikli ürünlerden oluşan kategorilerimizi tüm dünyayla paylaşmak istiyoruz. Fuarda birçok firmayla görüşmeler gerçekleştirdik ve olumlu geri dönüşler aldık. “Kind Und Jugend Fuarı”nın bu hedefimize ulaşmamızda önemli bir adım olacağına inanıyoruz. Yurtdışı pazar çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz.” dedi.

Anne bebek sektöründeki yeni gelişmelerin yakından görüldüğü fuara 55 ülkeden 1.288 firma katıldı. Fuar, üç gün boyunca 133 ülkeden 24 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

Türkiye’de üretim kalitesini en üst standartlarda tescilleyen ilk ve tek firma
Wee Baby, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesi, Sedex, TSE, SGS, BRC HPC sertifikasını A Grade (DQS) almaya hak kazanan üretim tesisine sahip. Bu kalite sertifikalarının yanı sıra son olarak GMP (İyi Üretim Uygulamaları) de alan Wee Baby, Türkiye ve Ortadoğu bölgesinde en büyük anne bebek ürünleri üreticisi.