Yorglass katma değerli üretimle dünya pazarlarını zorluyor


Endüstriyel cam üretim sektörünün öncü şirketlerinden Yorglass, camda Ar-Ge ve inovasyona odaklanarak küresel rekabette fark yaratıyor. İhracatını 2018’de yüzde 25 oranında artıran şirket, Düz cam sektöründe 2018’in en büyük ikinci ihracatçı şirketi unvanını aldı. Büyüme ve başarının anahtarının yenilikçilik ve katma değerli üretim olduğunu söyleyen Yorglass CEO’su Semavi Yorgancılar, 45 yıllık deneyimleri ve yenilikçiliğe odaklı çözüm ve hizmetleriyle sektöre öncü olmaya devam edeceklerini belirtti.

Türkiye’de cam sektörünün üretim ve ihracat bakımından öncü şirketlerinden Yorglass, ihracatını artırmaya devam ediyor. Düz cam sektöründe 2018’in en büyük ikinci ihracatçı şirketi unvanını alan Yorglass, son yıllarda hem üretim kapasitesini artırarak hem de yeni pazarlara açılarak büyümesini sürdürüyor.

“Türkiye’nin geleceği üretim ve ihracatta”
Cam sektörünün hem Türkiye hem de dünyada katma değerli üretim ve inovasyonla büyüdüğünü söyleyen Yorglass CEO’su Semavi Yorgancılar, 4 alt markayla, farklı sektörde müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine yanıt vermeye çalıştıklarını belirterek, “Düz cam, ara mal olarak birçok sektöre hizmet ediyor. Sahip olduğumuz teknoloji ile global pazarlarda ön sıralarda yer alıyoruz. Ülkemizin coğrafi konumunu da düşündüğümüzde, ihracat için hem büyük bir potansiyele hem de avantaja sahibiz. Camda hammaddemizi ağırlıklı olarak yerel kaynaklardan sağlıyoruz. Bu da üretimde pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Ülkemizin geleceğinin üretim ve ihracat ile gelişebileceğine inanıyoruz. Sektörün dışa bağımlı olduğu tek konu enerji. Yorglass olarak enerji verimliliği, yatırımlarımız arasında her zaman öncelikli yere sahip. Bu anlamda hayata geçirdiğimiz sıvı, katı ve gaz fazlarında sıfır kirlilik ilkesiyle çalışan arıtma tesisimiz hem Türkiye’de hem de dünyada ilk olma özelliğine sahip” dedi.

Düz cam sektörünün ilklerinde Yorglass var
Düz cam ticareti ve endüstriyel cam işleme sektörünün dekoratif cam, ticari soğutucu ve beyaz eşya kollarında faaliyet gösteren Yorglass, çatısı altında yer alan Yorglass Ticaret, Yorglass Satina, Yorglass Ticari Soğutucu ve Yorglass Beyaz Eşya markalarıyla Manisa, Gebze, Bolu ve Eskişehir’de olmak üzere 4 üretim tesisiyle hizmet veriyor. 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Yorglass’ın Manisa’daki akıllı fabrikasının tam kapasite devreye girmesiyle birlikte ihracat ağını genişleteceklerini söyleyen Yorgancılar,” Türkiye’nin ilk çiftcam ve dekoratif cam fabrikasını kurarak uzmanlığını ve deneyimini 45 yıldır sürdüren Yorglass ailesi olarak Bolu, Gebze, Manisa ve Eskişehir’deki üretim tesislerimizle faaliyet gösterdiği sektörlerde ülkemizde birinci, Avrupa’da da güçlü bir konuma sahibiz. ‘Tek fabrika tek ürün’ stratejisiyle işine odaklanan şirketimiz, geçen 5 yılda yıllık ortalama yüzde 25 ve üzeri büyüme gösterdi. Bolu’daki tesisimizin kapasitesini iki katına çıkardık. Manisa’da mega fabrikamız Türkiye’de ilk Jumbo ölçü satina cam üretimine de başladı. Müşterilerimizin ve paydaşlarımızın ihtiyaçlarına göre şekillenerek gelişen ürün yelpazemiz, üretim kapasitemiz ve ihracat gücümüzle önümüzdeki dönemde de var olduğumuz sektörlerde ve bölgelerde müşterilerimizin birinci tercihi olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.