Çocukların zeka gelişimini desteklemek için tasarlandı


İnovatif çalışmalarıyla sektörde öne çıkan Muratbey’in Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Teknopark işbirliği ile geliştirdiği mobil oyunu Misto Game, çocuklarda zihinsel becerileri artırıyor. Misto Game’in klasik bir labirent çözme oyununun ötesinde, her seviyede çözülecek yeni karmaşık problemler sunduğunu söyleyen Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Tuncay Sevindik, oyunu öncelikle çocuklar ardından da çocukları ile birlikte nitelikli vakit geçirmek isteyen ebeveynler için geliştirdiklerini belirtti.

Çocukların zeka gelişimine destek olmayı kendine misyon edinen Muratbey, bu vizyonunu Misto Game ile dijital dünyaya taşıdı. Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Teknopark işbirliği ile alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanan Misto Game, içerdiği her seviyede yeni ve karmaşık problemlerle çocukların zihinsel becerilerini keskinleştiriyor ve geliştiriyor.

Misto Game’i benzerlerinden ayıran en önemli farklardan birinin çocukların zeka gelişime katkı sağlamak için tasarlanması olduğuna dikkat çeken Muratbey İş Geliştirme ve İletişim Direktörü Gülnur Uluğ, oyunun çocuklara “eğlenme“fırsatı sunarken ”kurgulama duygusunu” da geliştirdiğini söylüyor. Gülnur Uluğ; “Muratbey olarak, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın her açıdan sağlıklı gelişimine destek olmayı kendimize misyon edindik. Bu proje ile ailelerin gönül rahatlığıyla çocuklarının oynamasına izin verecekleri zeka geliştiren bir bilgisayar oyunu tasarladık. Temel amacımız çocukların hem oyun oynaması hem de oynarken zekalarının gelişimine katkı sağlanmasıdır. Tabii bu çalışmanın bir diğer amacı da çocuklara peyniri sevdirerek sağlıklı fiziksel gelişimlerine katkı sağlamaktır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Çocuklarınızın çoklu zekası oyun oynayarak gelişsin
Oyunun ebeveynler tarafından da zevkle oynandığını söyleyen Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuncay Sevindik, Misto Game’in ebeveynlerin mobil oyunlarla ilgili negatif algısını tamamen yıkacağını belirtiyor.

Misto Game’in uzman akademisyenlerin yoğun çalışmalarıyla geliştirildiğini ifaden eden Doç. Dr. Sevindik, “Çocuklarda çoklu zeka gelişimini destekleyen Misto Game, oyuncu hedef kitlesine ulaşmayı hedefleyen sevimli bir peynir canavarı. Eklediğimiz yeni seviyelerle oyunumuz her geçen gün zenginleşen büyük bir bilişsel gelişim havuzuna dönüşüyor. Ailelerin bir ferdi olarak önce çocuklarımızın arkadaşı sonra da diğer aile bireylerinin dostu olacağına inandığımız Misto Game, annelerin de mobil oyun konusundaki fikirlerini değiştirecek” diye konuştu.

Misto Game bir oyundan çok daha fazlası
Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Flemenkçe dillerinde hazırlanan ve App Store ve Google Play’den ücretsiz indirilebilen Misto Game, sevimli canavar Misto’nun çok sevdiği peynir uğruna engelleri aşması ve aştıkça da bir üst seviyeye ilerlemesi üzerine kurulu. Misto, peynir yemeyi tamamladığında çıkış kapısını açarak bir sonraki bölüme geçiş yapıyor. IOS ve Android cihazlarda oynanabilen Misto oyunu, her kademede çocukların hızlı düşünme, stratejik karar verme yetisini artıracak ve zeka gelişimine destek sağlayacak. Şimdilik 49 bölümden oluşan Misto Game, tek parmakla oynama özelliği ile her an rahatlıkla oynanabiliyor.