Cosentino Stevie Ödülü’ne layık görüldü


Cosentino’nun Silestone Enstitüsü’nün hazırladığı “Global Kitchen: Evin Kalbi Mutfak” raporu, dünyanın saygın iş ödüllerinden Bronz Stevie 2019 Ödülü’ne layık görüldü. Rapora göre mutfak yüzde 43 oranında yemek esnasında ailenin buluşma alanı, yüzde 40 oranında sosyalleşme alanı olarak kullanılıyor

Kuvars yüzeylerde dünya lideri Cosentino’nun Silestone Enstitüsü’nün hazırladığı “Global Kitchen: Evin Kalbi Mutfak” raporu, dünyanın saygın iş ödüllerinden Bronz Stevie 2019 Ödülü’ne layık görüldü. İletişim Kampanyaları / Yılın Programı kategorisinde ödüllendirilen rapor, sosyal değişimlerin ve 21. yüzyıla hakim olan yeni yaşam tarzlarının tasarımı ve kullanımı nasıl etkilediğini yansıtıyor. Rapor, evin kalbi olarak konumladığı mutfağın, yalnızca yemek yenen bir alan olmaktan çıkıp çok daha işlevsel bir yaşam alanına dönüştüğüne dikkat çekiyor.

Mutfak yüzde 40 oranında sosyalleşmek için kullanılıyor
23 uluslararası uzmanın görüşlerine ve 9 ülkeden katılımcıya yapılan anket sonuçlarına göre hazırlanan raporda mutfak bugün çok yönlü bir yaşam alanına dönüşüyor. Mutfağın kullanım amacına göre sınıflandırıldığı raporda; mutfak yüzde 43 oranında yemek esnasında ailenin buluşma alanı, yüzde 40 oranında sosyalleşme alanı olarak kullanılıyor. Sosyal değişimlerin yansımasını da ortaya koyan rapora göre mutfak artık sadece kadınlara ait bir mekan değil, erkeklerin yüzde 30’u düzenli olarak yemek pişiriyor.